Av. Adem KAHRAMAN

Av. Adem KAHRAMAN

Avukat – Kurucu ve Yönetici Ortak

Av. Adem Kahraman, Kayseri’de doğdu. İlk ve ortaokul eğitimini burada tamamlamış, daha sonra Kayseri Yabancı Dil Ağırlıklı Süper Lisesi’nden mezun olmuş ve Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak, üniversite eğitimine başlamıştır. Lisans eğitimi sırasında ADK Kulubü Başkan ve Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, üniversite bünyesinde birçok bilimsel ve toplumsal konulu konuşma ve panel düzenlemiştir. Yine lisans döneminde UEFA Tahkim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevlerinde bulunan Dr. Levent BIÇAKÇI’dan Spor Hukuku eğitimi almıştır.

İstanbul Kadir Has Üniversitesi’nden derece ile mezun olan Kahraman, yasal stajını ağırlıklı olarak Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku, Şirketler Hukuku, İcra ve İflas Hukuku alanlarında tamamlamıştır. Daha sonra İstanbul Barosuna bağlı CMK Uygulama, Araştırma, Eğitim Merkezinden almış olduğu eğitimini tamamlayarak, ruhsatını almıştır.

Kahraman, Üniversiteden sıra arkadaşı olan Avukat Ahmet Bucak ile birlikte Bucak & Kahraman Avukatlık Bürosunu kurmuştur. Mesleki yoğunlaşma alanı genel olarak başta müvekkillerinin taraf oldukları Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku, Şirketler Hukuku, Spor Hukuku, İnşaat Hukuku ile Tekstil, Gıda, İnşaat, Otelcilik, Müzik Yapım, Otomotiv ve Üretim alanlarında faaliyet gösteren müvekkil şirketlerine genel kurumsal işleyişleri konusunda hukuki danışmanlık hizmeti vermekte olup, geçmiş ve son dönemdeki çalışmalarıyla üstün bilgi birikimine ve deneyimine sahiptir.

Mail: adem@bucakkahramanhukuk.com